UzCars 2025 йил якунлари бўйича Автомобил Бизнеси Ассоциацияси томонидан Ўзбекистоннинг энг яхши автомобиль ОАВ деб топилди
Автомобил Бизнеси Ассоциацияси томонидан берилган мукофот таҳририятнинг соҳавий журналистикани ривожлантириш ва мамлакат автомобиль бозорини холис ёритишдаги ҳиссасини эътироф этди.
Қарор Автомобил Бизнеси Ассоциацияси томонидан йил якунларига бағишланган анъанавий тадбир доирасида эълон қилинди.
Тақдирлаш маросимида автомобиль ишлаб чиқарувчилар, расмий дилерлар, импортёрлар, молиявий институтлар ва соҳа экспертлари иштирок этди. Тадбир давомида йил мобайнида автомобиль бозорини ривожлантириш, янги технологияларни жорий этиш ва соҳа шаффофлигини оширишга ҳисса қўшган компания ва мутахассислар эътироф этилди.
2025 йилда UzCars.uz бозорнинг асосий воқеаларини фаол ёритди: янги моделларнинг тақдимоти, ишлаб чиқаришни маҳаллийлаштириш жараёнлари, қонунчиликдаги ўзгаришлар, нархлар динамикаси, электромобиль ва гибрид сегментининг ривожи, шунингдек автокредитлаш ва дилерлик тармоғига таъсир қилувчи омиллар. Таҳлилий материаллар, тенденциялар шарҳи ва очиқ профессионал мулоқот платформасини шакллантиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Таҳририят рақамли платформалардаги иштирокини кенгайтирди, видеорепортажлар, интервьюлар ва махсус лойиҳалар форматини кучайтирди. Бу эса аудитория қамровини ва ўқувчилар фаоллигини оширишга хизмат қилди.
Мазкур мукофот жамоанинг тизимли меҳнати натижаси бўлиб, UzCars’нинг Ўзбекистон автомобиль бозоридаги етакчи медиа ресурслардан бири сифатидаги мавқеини яна бир бор тасдиқлади. Олдинда янги форматлар, ҳамкорлик лойиҳалари ва мамлакат автосаноати ҳамда автобизнеси мавзусига янада чуқурроқ ёндашув турибди.